<<<<   назад

Заповідні стежки Черкащини

 

У самому центрі нашої країни знаходиться дивовижне чудо природи - Канівський природний заповідник, який є одним з найстаріших заповідних об'єктів України.

На унікальність Канівських геологічних дислокацій, які зараз є всесвітньовідомими, звернув увагу ще в 1832 році Ф. Дюбуа де Монпере. Це відкриття сталося за сто років до утворення Канівського заповідника. У 1875-1876 роках в геологічних шарах району копалин були виявлені залишки різних тимчасових епох.

Унікальність рельєфу, неповторна краса ландшафтів, величезне біорізноманіття дивом збереглися в самому центрі густонаселеної України. Земля тут буквально усіяна археологічними пам'ятками ще з часів палеоліту.

Канівський природний заповідник - один з найстаріших заповідників в Україні. Він був створений згідно з постановою Колегії Наркомзему УРСР від 30 липня 1923 р. За останні 83 роки площа заповідника та статус цієї території неодноразово змінювались. З 1951 по 1968 роки ця територія була учдово-дослідним лісовим господарством Київського університету.

У лісовому покриві домінує граб з домішкою дуба звичайного, кленів гостролистого і польового, липи серцелистої, берези бородавчастої, ясена звичайного.

У флорі заповідника нараховується 990 видів судинних рослин, що становить близько 20% флори України. Тут виявлено 170 видів лишайників, 138 - мохоподібних, а також 1232 види справжніх грибів. У заповіднику зростають 5 видів рослин, занесених до Європейського червоного списку, 29 видів, занесених до Червоної книги України, 6 видів з Додатку 1 Бернської конвенції.

Оскільки м. Канів є значним туристичним центром заповідник частково виконує і роль національного парку. Науковці розробили кілька екологічних стежок для організованих екскурсій.

 

Програма екскурсійного туру:

 

7.00 Виїзд з м. Черкаси

10.00 Приїзд до м. Канів.

Екскурсія (Канівський національний заповідник)

15.00 Виїзд з м. Канів.

18.00 Приїзд до Черкас.

 

До вартості туру входить:

 

- проїзд комфортабельним автобусом,

- екскурсії,

- страхування,

- супровід від туркомпанії