<<<<   назад

Заповідник
"Трипільська культура"

 

 

 

 

 

 

 

На перехресті багатьох доріг, там, де сходяться річки Гірський Тікич і Тальянка, у сиву давнину, вісім з половиною століть тому, постало місто. Поселення під назвою Тальне виросло в цих краях не випадково. Все, пояснює давнє слово «таль», що в літописців означало насамперед залогу – озброєну групу людей, яким доручалось охороняти певну територію. Саме такі залоги створювалися на порубіжні Київської Русі для відсічі ворогам.

Такого міста не могло не бути. Адже саме в цих краях ще в глибшу давнину, майже 6000 тисяч років тому, розпочинався ранок землеробського світу.

Трипільська культура – це історичний пласт, який можна вважати феноменом всесвітньої історії, тому що це межа праісторії та історії. Ця культура виникла разом з культурами Месопотамії та Єгипту – відкрила шлях людству до сучасної цивілізації.

Знахідки археологів свідчать про розвинене релігійно-філософське життя трипільців. Високий рівень культури та мистецтва продовжує дивувати світ. Символіка трипільської  кераміки прослідковується в орнаменталістиці України й сьогодні.

З метою охорони, дослідження, популяризації трипільської культури в 2003 році було створено Державний історико-культурний заповідник «Трипільська культура». В заповідну зону увійшли 11 поселень трипільської культури.

Справжньою окрасою краю є Тальнівський парк площею понад 400 гектарів. Збудований у XIX столітті в англійському стилі, парк має багату колекцію рідкісних порід дерев, а вся його територія всіяна мальовничими ставками. Чудово вписується у ландшафт парку і мисливський замок графа Шувалова, за проектом датського архітектора Клеменса. На даний час в приміщені замку розміщено музей історії хліборобства. Експозиція музею показує історію краю від далекого минулого до сьогодення в образі хліборобства та його історичного розвитку.

 Програма екскурсійного туру:


7.00 Виїзд з м. Черкаси

10.00 Приїзд до с. Легедзене Тальнівського р-н.

Екскурсія по музею «Трипільська культура».

15.00 Переїзд до м. Тальне.

Екскурсія по замку графа Шувалова.

16.30 Вільний час.

18.30 Виїзд із м. Тальне.

21.30 Приїзд до м. Черкаси.

 

До вартості входить:

 

-         проїзд комфортабельним автобусом;

-         вхідні квитки (згідно програми);

-         екскурсія (згідно програми);

-         страховка;

-         супровід від тур компанії.