<<<<   назад

Запорозька Січ на Хортиці


 

 

 

 

 

Місцем розташування новостворюваної Січі обране мальовниче північно-східне узбережжя Хортиці, з якого відкривається чудовий краєвид на греблю Дніпрогесу, скелі та острови, що нагадують колишні грізні дніпровські пороги.

За плануванням комплекс розділяється на дві частини – більший «Внутрішній Кіш» та менший «Зовнішній». Тут представлені козацькі «курені», у великому курені зрубної конструкції поряд з В'їзною вежею під ґонтовим дахом розмістилася експозиція, в якій реконструйований інтер'єр житла рядових січовиків. Побут запорожців на Січі був дуже невибагливим, якщо не сказати більше – аскетичним. Зазвичай в курені вздовж стін розташовувався поміст для відпочинку, так званий піл, над яким козаки на спеціальних жердках розвішували одяг та амуніцію. Посередині приміщення стояв вкопаний у долівку довгий трапезний стіл – сирно із лавами. Доповнювали інтер’єр груби та, іноді, кабиця (пічка) для приготування їжі над вогнищем.

В двох «курінних скарбницях» - невеличких зрубних будівлях з відкритим ґанком ведеться торгівля «січовими» сувенірами.

Експозиція «будинку кошового» представляє собою реконструкцію інтер'єру помешкання козацької старшини. В одній з кімнат відвідувачі можуть побачити світлицю-приймальню кошового, в іншій – його особисті покої – опочивальню. Інтер’єр приміщень «будинку кошового» носить багатий, панський характер. Його прикрашають копії меблів, виготовлені за зразками XVII-XVIII століть, парадна зброя, килими.

В двох експозиційних залах «військової канцелярії» знайшли своє місце кімната канцеляристів та кабінет військового  писаря.

Класна кімната «січової школи», стилізована під старовину, приймає слухачів лекцій про козацьку минувшину.

В новоствореному січовому цейхгаузі – пушкарні розмістилися зразки артилерії козацьких часів.

В центрі архітектурного ансамблю «Внутрішнього кошу» комплексу постала 22-метрова дерев'яна трибанна церква Покрови Прсв. Богородиці, побудована в стилі українського бароко. Дах і куполи храму, відповідно до історичних джерел, вкриті міддю. Внутрішнє убранство церкви своїми стилістичними особливостями також відповідає церковним інтер'єрам часів запорозького козацтва.

Вся територія «Внутрішнього кошу» обнесена ровами і земляними валами з укріпленим на них частоколом. Вони примикають до трьох високих оборонних веж - В'їзної, До Дніпра і Вежі-дзвіниці, з верхніх відкритих галерей відкриваються чудові краєвиди Хортиці, Дніпровських скель та панорама греблі Дніпрогесу.

В «Зовнішньому коші», або торговельно-ремісничім передмісті Січі, розташовуються інтерактивні об'єкти – кузня і гончарня, в яких відвідувачі можуть власноруч прилучитися до традиційних народних ремесел минулого. В постійно діючій корчмі відвідувачі комплексу можуть поласувати справжніми козацькими стравами, а у «грецькій хаті» – гостьовому будинку, залишитись на нічний відпочинок, щоб продовжити знайомство з пам'ятками Хортиці вже наступного дня.

 

Програма екскурсійного туру:


6.00 Виїзд з м. Черкаси.

12.00 Приїзд в м. Запоріжжя.

Екскурсії: Оглядова екскурсія по Музею історії запорозького козацтва.

o   «Дорога на Січ».

o   «Там, де закінчуються пороги».

16.00 Виїзд з м. Запоріжжя.

22.00 Приїзд в м.Черкаси

 

До вартості входить:


-          проїзд комфортабельним автобусом;

-          вхідні квитки;

-          екскурсія;

-          страховка;

-          супровід від тур компанії.