<<<<   назад

ЧЕРКАСЬКІ  СМАКОЛИКИ  

 

  • 1 день

    7.00 Виїзд групи з м. Київ до с. Гельмязів.

    10.00 Екскурсія «Традиції української кухні та гостинності».

    Українська народна кухня - це така ж культурна спадщина українського народу, як мова, література, мистецтво, це неоціненний здобуток, яким можна і варто пишатися, який не слід забувати.

    Українська кухня створювалась протягом багатьох віків, тому вона в певній мірі відбиває не тільки історичний розвиток українського народу, його звичаї, традиції та культуру.  

    Українці – спрадавна хліборобський народ, відтак і традиційна українська культура  ґрунтується на цінностях хліборобської праці та шануванні хліба. Любов до хліба відобразилася й у традиційному меню українців. Це і традиційні вареники, галушки, гречаники, сочники, шулики, потапці, присканці, млинчики, і обрядові – коровай, корочун, лежень, мандрики, паска, гуски, шишки. Доповненням до борошняних страв для наших предків були риба, ягоди, молоко та молокопродукти, олії, рідше м’ясо. У щоденному побуті мясо використовували переважно у вигляді сала та смальцю, а ковбаси й інші мясні продукти можна було побачити на столі лише святкового дня ними ласували зрідка...

    Ви станете свідками театралізованого  дійства «Калачі з печі», по випіканню святкового короваю по традиціям с. Гельмязів. Вас пригостять  смачним борщем з пампушками та  калачами.

    13.00 Обід

    14.00 Переїзд в Музейно-етнографічний комплекс «Дикий Хутір» с. Буда  

    16:30  Майстер-клас по приготуванню корисних та смачних напоїв та страв з рослинних єко інгредієнтів.

    Не менш тривалу традицію, ніж традиційні страви, мають і українські традиційні напої. Наші предки добре вміли зробити смачний напій з того, чим тішила їх родюча земля.

    З напоїв домашнього виробництва поширеними були й солодкі напої – узвари з сушини, або свіжих фруктів чи ягід.  З сушених або свіжих яблук, груш, вишень, малини та абрикосів готували наші предки й киселі, холодці та фруктові бабці. Заварювали й пили настої цілющих рослин: мяти, звіробою, ромашки, липового цвіту. Любили українці й молочні напої особливо користувалися популярністю пряжене молоко та ряжанка..

    Сучасність  вносить свої корективи у  приготування  напоїв та страв.  Вам продемонструють, як використовуючи міксер або блендер, можна швидко приготувати та корисно пригостити себе та своїх близьких смачними та корисними стравами та напоями.

    19.00 Дегустація  традиційних українських напоїв варенухи, хреновухи та настоянок. Вечеря  зі стравами української кухні, розважальна програма «Троїсті музики»

    22.00 Ночівля

     

     

  • 2 день

    8.00 Сніданок.

    9.00  Переїзд до  с.  Головківка

    10.00 Інтерактивна розважальна програма з дегустацією незвичних страв з картоплі «Картопляні розваги»

    Давно то було. Їхали якось мандрівники шляхом, стомилися і вирішили заночувати на високому пагорбі, звідки виднілися безкраї ліси, ставки та долини. Прохолодно тоді було. Тож, нарвали вони сухого бур’яну і розвели вогнище. Сидять, гріються, байки один одному розповідають. Так і поснули…

    Коли прокинулися, вранці то побачили, що весь бур’ян згорів, а в попелі лежать якісь дивні підпечені грудки.

            Що ж то за диво таке,спитав один мандрівник іншого і розломив грудку.

    Виявилося, що грудка та м’яка, всередині жовтувата та смачно пахне. А їсти вже дуже хотілося. Так і поснідали.

    Сподобався мандрівникам сніданок і вирішили вони, що нікуди звідси не підуть, а будуть той бур’ян з грудками вирощувати, самі їсти та продавати. Так з’явилося село Головківка, а його жителі почали вирощувати картоплю. Але ж то не проста картопля. Родить вона, як козацький кулак, а хто її вживає, той ніколи не хворіє. Кожного року звідусіль приїздять покупці за головківською картоплею. Слава про неї розлетілася майже по всій Україні.

    А ви не куштували тієї картоплі? Тоді час вирушати у Головківку на «Картопляні розваги»!

    До цього часу там, на високому пагорбі, тліє вогнище, яке розвели мандрівники, а у вогнищі печеться картопля. З високої вежі і зараз видно густі розлогі ліси, ставки, долини, чудовий Отаманський парк, де з-під землі б’є цілюще джерело «Живун», а на обрії видніється славетне місто Чигирин.

    На пагорбі ви й зможете купити картоплю, але силу дає лише та, яку ви самі знайдете, як колись її знайшли мандрівники.

    Для цього готуйтеся пройти складний і заплутаний шлях, який пролягає Отаманським парком. Шукаючи міх з чарівною картоплею, вам доведеться виконати чимало завдань, проявити свою винахідливість, взяти участь у різноманітних конкурсах та змаганнях.

    Для отримання пригощання на території «Картопляних розваг» Ви  повинні пройти декілька етапів випробувань і здобути воду, сіль і картоплю.

    13.00 Переїзд  до с. Худяки

    14.00 Розважально-дегустаційна програма «Рибальські історії» з дегустацією традиційних українських  страв  з риби та екскурсією на човнах по Дніпру.

    18.00 Виїзд до м. Київ

     

    22.30 Приїзд до м. Київ

     

    Вартість: 2100 грн. (ціна актуальна для груп від 30 осіб)

     

    До вартості входить:

    До вартості не входить:

    -         Проживання;

    -         Харчування;

    -         Транспортне обслуговування;

    -         Екскурсійне обслуговування;

    -         Екскурсії та вхідні квитки (згідно програми)

    -         Супровід;

    -         Страховка.

     

    -         Факультативи;

     

    -         Особисті витрати.