<<<<   назад

Місцями козацької слави!!


 

 

 

 

В Україні є заповідні місця, де кожний квадратний метр території дихає історією, де на кожному кроці оживають давні звичаї та традиції. Таким місцем є Чигиринщина – історичне ядро української нації, центр українського державотворення. Серед іі найцікавіших історичних сторінок визвольна війна ХVII ст., Коліївщина, Холодноярська Республіка.

У Чигирині – столиці першої української козацької держави і резиденції гетьмана України – Богдан Хмельницький приймав послів із багатьох держав Європи.

Із Суботова, де Богдан (Зіновій) Михайлович Хмельницький народився, провів свої дитячі роки і де, за свідченнями літописів, його поховано в Іллінській церкві, гетьман керував збройними силами у визвольній війні українського народу 1648 – 1654 рр. Тут він підписував свої універсали до народу.

У 1995 році до 400-річчя від дня народження Богдана Хмельницького було створено Національний історико-культурний заповідник «Чигирин».

Серед унікальних памяток археології, історії, архітектури, природи – одне з найбільших в Україні городищ скіфського часу в Холодному Яру (VII – V ст.до н.е.), Троїцька церква Мотронинського монастиря біля села Мельники. Відомі далеко за межами Чигиринщини Бастіон Дорошенка у м.Чигирин, гідрологічна пам’ятка природи «Три криниці» поблизу Суботова, 1000-літній дуб на хуторі Буда, званий у народі Залізняковим, музей Б.Хмельницького в Чигирині, розташований у приміщеннях будинку повітової управи кінця XIX ст.

Над містом височіє Замкова гора, яка є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Вона ніби велетень-корабель пливе над містом шукаючи де б пристати. Її називають по різному. Одні – Замковою (тут у часи Хмельниччини була фортеця), інші – Богдановою (під горою стояв палац Богдана Хмельницького). На верхівці Замкової гори височіє величний пам’ятник Богдану Хмельницькому. Славетний гетьман з висоти пташиного польоту через віки благословляє рідний край.

 
Програма екскурсійного туру:

 

8.00 Виїзд з м. Черкаси

9.30-12.30 Приїзд до м. Чигирин. Екскурсії:

-       Музей Б.Хмельницького;

-       Резиденція Б.Хмельницького;

-       Замкова гора;

-       Бастіон Дорошенка.

13.0-14.30 Переїзд до с. Суботів. Екскурсії:

-       Іллінська церква;

-       Замчище – місце родового маєтку Хмельницьких;

-       «Три криниці».

14.30-15.30 вільний час (обід за бажанням)

16.00-16.30 Переїзд до хутора Буда. Екскурсія:

-       1000-літній дуб Залізняка.

16.45 Переїзд до с. Мельники. Екскурсія:

-       Мотронинський монастир.

17.20 Виїзд з с. Мельники.

18.00 Приїзд до м. Черкаси.

 

 

До вартості входить:

-       проїзд комфортабельним автобусом;

-       екскурсія по дорозі;

-       страховка;

-       супровід від тур компанії.

 

До вартості не входить:

-       вхідні квитки та екскурсія в музеях;

-       особисті витрати;