У мальовничому куточку Покутсько-буковинських гір, який є чи не найдивовижнішим регіоном України, з ласки Божої на окраїні села Пістинь Косівського району на території Національного природного парку «Гуцульщина» з 2004 року активно діє «Маєток Святого Миколая».
«Маєток Святого Миколая», зроблений з дерева в оригінальному гуцульському стилі. У ньому облаштовано робочий кабінет та світлицю Святого Миколая, де він разом із своїми помічниками працює без вихідних цілий рік, а 19 грудня запрягає коней і на санях виїжджає з Маєтку, щоб розвезти дітям подарунки. Якщо йому по дорозі трапляються хлопчики й дівчатка, він обов’язково зупиняється, розпитує їх про добрі вчинки, що вони зробили, а тільки потім дає подарунок. А за нікчемні вчинки соромить.
У Маєтку Святого Миколая відкрито також майстер-клас дитячої іграшки, кімнату-музей новорічно-різдвяної іграшки. Святкові листівки, різнобарвні ліхтарики та багато ялинкових іграшок прикрашають кімнату.Тут можна побачити, як люди з давніх часів вітали одне одного з Різдвом Христовим та Днем Святого Миколая. Іграшкові Діди Морози та Санта Клауси зайняли цілу полицю. Вони були виготовлені в різних країнах світу і надіслані до Маєтку в подарунок.
Тут можна побачити, як люди з давніх часів вітали одне одного з Різдвом Христовим та Днем Святого Миколая. Іграшкові Діди Морози та Санта Клауси зайняли цілу полицю. Вони були виготовлені в різних країнах світу і надіслані до Маєтку в подарунок.
Під стелею яскраво світиться люстра, прикрашена сріблястими скляними фігурками ангелів-охоронців. Тут є також кімната-музей природи, яка розповідає про тварин та рослини мальовничих Карпат. А у кімнаті відпочинку можна зручно розміститися на різьблених дерев’яних лавах, визирнути у віконце і ще раз полюбуватись незабутньою природою цього прекрасного місця.
В майстер-класі всі бажаючі можуть власними руками зробити для себе іграшку із спеціальних заготовок, оволодіти найрізноманітнішими видами народних ремесел: різьбою та інкрустацією, писанкарством, вишивкою, килимарством, гончарством, мосяжництвом, бондарством та іншими.
Програма екскурсійного туру:
1день
4.00 Виїзд з м. Черкаси.
13.30 Приїзд до м. Коломия. Заселення до готелю.
14.00 Екскурсія в «Коломийський музей народного мистецтва Гуцульщини та покуття ім. Йосата Кобринського» та музей «Писанка».
18.00. Вільний час. Ночівля.
2 день
8.00 Виселення з готелю. Переїзд до с. Пістинь.
9.30 Приїзд «Резиденції Св. Миколая». Екскурсія.
13.30 Виїзд з с. Пістинь.
22.00 Приїзд до м. Черкаси.
До вартості входить:
- проїзд комфортабельним автобусом;
- проживання;
- харчування (один сніданок + одна вечеря);
- вхідні квитки (згідно программи);
- екскурсії (згідно программи);
- страховка;
- супровід від тур компанії.