<<<<   назад

Полтава

 

 

 

 


  Прибуття в с. Великі Сорочинці. Відвідування літературно-меморіального музею Н.В. Гоголя, Спасо-Преображенська церкви.

Літературно-меморіальний музей Н.В. Гоголя в селі Великі Сорочинці, на батьківщині письменника, в Миргородському районі Полтавської області Україна, було відкрито в 1929 році в будиночку, який належав лікарю Михайлові Яковичу Трохимовському. При вході в музей меморіальна дошка: "На цьому місці стояв будинок, до якому 20 березня ст.ст. 1809 року народився великий російський письменник Н.В. Гоголь ".

У Великих Сорочинцях знаходиться і Спасо-Преображенська церква - чудовий пам'ятник українського бароко (1732-1934) з семиярусним різьбленим іконостасом, що вміщає близько ста ікон.

Прибуття в с. Гоголеве. Відвідування музею-заповідника Н.В. Гоголя.

У с. Гоголеве знаходиться музей-заповідник Н.В. Гоголя на території садиби Гоголів-Яновських. Вона була відновлена за планами, спогадами, листами сучасників, старими фотографіями і на основі гоголівської "Книги всякої всячини" і відкрита в 1984 році. Тут Гоголь провів свої дитячі роки. Меморіальна і літературна експозиція займає десять залів. Відновлені інтер'єри кімнат, у флігелі, де приїжджаючи додому в останні роки (1848-1851), жив Гоголь, відтворений його робочий кабінет з особистими речами.

На території заповідника знаходяться могили батьків письменника - Василя Панасовича (1777-1825) та Марії Іванівни (1791-1868). Тут же знаходилася церква Різдва Богородиці, побудована в 1821 році на їхні кошти.

Прибуття в Диканьку. Відвідування Миколаївської церкви, огляд склепу Кочубеїв, 800-літніх дубів, відвідання Троїцької церкви.

Славу цього місця принесло безсмертне твори М. Гоголя. «Вечори на хуторі поблизу Диканьки». У Диканьці Гоголь знайшов прототипів багатьох своїх творів. "

У підвалі Миколаївської церкви знаходиться родова усипальниця з оригінальними саркофагами. Там спочивають кілька поколінь Кочубеїв. А ще знаменита ця церква тим, що коли в Марії Іванівни Гоголь-Яновської одне за іншим народжувалися мертві діти, їй порадили їздити молитися святому Миколаю і Матері Божої саме до цієї церкви. Народженого навесні хлопчика і нарекли Миколою. Сьогодні в Миколаївській церкві (яку за радянських часів зробили музеєм атеїзму) знову моляться, вінчаються, хрестять дітей. Тут можна оглянути і храм, і родову усипальницю Кочубеїв, дзвіницю-браму, відпочити в тіні вікових дубів.

 

Програма екскурсійного туру :

 

5.00 Виїзд з м.Черкаси

9.00 Прибуття в с. Великі Сорочинці

Екскурсія: Літературно-меморіальний музей Н.В. Гоголя

Спасо-Преображенська церква

10.30 Переїзд в с.Гоголево

11.00 Екскурсія: Музею-заповідник Н.В. Гоголя

12.30 Переїзд в с. Диканька

14.00 Екскурсії:

-            Миколаївська церква

-            склеп Кочубеїв

-            800-літніх дуб

-            Троїцька церква

16.00 Виїзд з с.Диканька

21.00 Прибуття в м.Черкаси

 

До вартості входить :


-         проїзд комфортабельним автобусом;

-         вхідні квитки;

-         екскурсія;

-         страховка;

-         супровід від тур компанії.