Острозький замок розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною ріки Вілії, в районному центрі Острог, Рівненської області. Замок був побудований на місці дерев'яного укріплення зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Спочатку це була башта-донжон, яка тепер носить назву «Вежа Мурована». Замок був резиденцією князів Острозьких. Острозький замок - унікальний фортифікаційний ансамбль Волині.
Нинішній замковий комплекс споруд складався впродовж XIV—XIX ст. Сьогодні у ансамблі замку збережені Вежа Мурована (XIV століття), Кругла башта (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905) і фрагменти стін.
Найдавнішою спорудою на замковому пагорбі є вежа мурована. Зведена князем Данилом Острозьким у другій половині XIV ст., триярусна споруда з мурованими стінами завтовшки 2-2,6 м та склепінчастими перекриттями. Від давньої споруди збереглася лише північна стіна. Сучасна пам'ятка - це хрещатобаневий шестистовпний триапсидний п'ятиверхий храм, який відіграє домінантну роль у композиції ансамблю на Замковій горі.
«Острозька академія» Національний університет «Острозька академія» - наступник першого вищого навчального закладу східнослов'янських народів – Острозької слов'яно-греко-латинської академії. Заснована у 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким.
В острозькому культурному осередку разом з академією постало найпотужніше тогочасне українське видавництво – кирилична друкарня Івана Федорова (Федоровича). Тут побачили світ греко-слов'янський «Буквар» – перший український підручник (1578); Новий Завіт (1580). Учень Острозької академії Мелетій Смотрицький написав першу фундаментальну слов'янську «Граматику» (1619), яку М.Ломоносов назвав «вратами ученості».
Серед випускників академії - гетьман війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний, перший ректор київської братської школи Іов Борецький, лаврський архімандрит Єлисей Плетенецький, письменник Мелетій Смотрицький, автор знаменитої «Палінодії» Захарія Копистенський, відомий церковний і культурний діяч Ісакія Борискович та ін.
Острозька академія припинила своє існування у 1636 році. Однак результати її діяльності не зникли безслідно. Сформований тут тип вищого навчального закладу був перенесений до Києва, звідки поширився до Молдавії та Москви.
Хроніка відродження Острозької академії в незалежній Україні починається у 1994 році з Указу Президента України. Завдяки наступним указам Президента України розбудова Острозької академії набрала нових обертів.
Бурштиновий дивограй
Зовсім недавно рівненське підприємство «Бурштин України» відкрило для загального огляду власну експозицію бурштину, котра досі була доступною лише високим гостям. Щоправда, кількість відвідувачів тут обмежують через невелике приміщення.
Нині ж просто в центрі Рівного можна оглянути найцікавіші бурштинові камені, віднайдені на території Володимирецького району. А ще – кераміку і вітражі, одяг і взуття, столові набори з застосуванням бурштину, картини і, звісно ж, прикраси. Експозиція дивує і багатством барв поліського сонячного каменю, і фантазією майстрів, котрі з ним працюють.
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки
Родина Косачів прожила у Новограді-Волинському 11 років, зокрема, у цьому будинкові – 2 роки. Маленька біла хатинка вцілила, не зважаючи на усі війни І-ої половини ХХ ст., і у 1963 році, з нагоди 50-річчя пам’яті поетеси, у ньому відкрито музей-бібліотеку.
25 лютого 1971 року на відзначення 100-річного ювілею Лесі Українки на правах відділу Житомирського обласного краєзнавчого музею тут відкрито літературно-меморіальний музей Лесі Українки.
У меморіальній частині, його трьох кімнатах, відтворено життя Косачів у Звягелі: документи, картини, фотознімки, книги, меблі тих часів.
Програма туру: |
|
1 день |
21.00 - виїзд з м. Черкаси |
2 день |
7.00 прибуття до м. Острог. Екскурсія до Острозької фортеці; Екскурсія до Острозької академії; Переїзд до Рівного Екскурсія до музею Бурштину Обід (опл. додатково) Переїзд до Новоград-Волинкого; Екскурсія в музей Лесі Українки. Виїзд до Черкас. |
3 день |
1.00 прибуття до м. Черкаси |
До вартості входить: |
До вартості не входить: |
J Проїзд авто; J Екскурсії згідно програми; J Вхідні квитки згідно програми; J Страховка; J Супровід від туристичної компанії. |
J Харчування; J Особисті витрати; |