<<<<   назад

Поліський дивограй

Поліський трамвайчик

     Вузькоколійна залізниця Антонівка - Зарічне – найдовша (106 км) діюча вузькоколійна залізниця в Європі (1895 р.), в обслуговуванні якої досі використовується чимала кількість раритетної техніки. Подорож відбувається на маленькому потязі, що складається з тепловоза та чотирьох вагончиків. Впродовж усієї подорожі вузькоколійкою можна спостерігати ідилічний пейзаж, незіпсований цивілізацією: пісок, сосни, мішаний ліс, заболочені луки.

А також проїжджаючи на потязі через станцію Антонівка, можна побачити цегляну будівлю вокзалу. Далі по лінії вузькоколійної залізниці: зупиночний пункт 10 км. Через декілька станцій нас зустрічає  Хиночі. Тут лінія вузькоколійних залізниць повертає на 90 градусів. Колись це був трикутник, за яким поїзда з боку Антонівки та Білої могли йти на Дубровиця, не змінюючи напрямок руху. Під час руху Вам розповідатимуть більш детальну інформацію про станції вашої зупинки.

    Геологічний заказник «Базальтові стовпи» розташований в селі Базальтове, Рівненської області. У червні 1972 року “Базальтовим стовпам” був наданий статус пам'ятки природи місцевого значення. Тепер цю зону рекомендують як зону відпочинку. «Іванова Долина» (родовище базальту), на території якої і розташований заказник, представляло область у всеукраїнському конкурсі «7 природних чудес України» і увійшло до фіналу.

Базальтові стовпи Рівненщині — цілий кам'яний літопис геологічних процесів. Базальт залягає в родовищі монолітом і стовпами. Саме стовпчасте залягання базальту у такій кількості є унікальним в Україні. Така чітко виражена стовпчаста форма більше в Україні не існує. Дивним є той факт, що базальт – порода вулканічного походження, а Костопольщина знаходиться в рівнинній місцевості. Базальт з Іванової Долини використовували для мощення мостових в столицях європейських держав, зокрема в Парижі і Лондоні. Цим базальтом викладена і Червона площа в Москві.

  Бурштиновий дивограй

Музей бурштину відкрито в Рівному в 2010 році. Розміщений він в будівлі Рівненського будинку вчених, це особняк початку XX століття. У музеї знаходитися безліч необроблених експонатів неповторної краси та велика кількість ювелірних виробів ручної роботи. Серед експонатів музею є шматки бурштину віком до 40 млн. років, які знайдені в різний час на території Рівненської області. У музеї бурштину виставлено найдавніший бурштиновий виріб в Україні - це диск-амулет віком приблизно 2,5 тисяч років. Тут знаходитися шматок дикого бурштину вагою в 2 кг. Окрасою музею вважається кілька каменів, в яких закристалізовані різні комахи. Експонати рівненського музею бурштину розповідають про історію видобутку каменю в Рівному, а також про єдине в Україні підприємство по переробці бурштину.

   Острозький замок розташований на вершині 20-метрового пагорба над долиною ріки Вілії, в районному центрі Острог. Замок був побудований на місці дерев'яного укріплення зруйнованого монголо-татарами в 1241 році. Спочатку це була башта-донжон, яка тепер носить назву «Вежа Мурована». Замок був резиденцією князів Острозьких. Острозький замок - унікальний фортифікаційний ансамбль Волині.

Нинішній замковий комплекс споруд складався впродовж XIV—XIX ст. Сьогодні у ансамблі замку збережені Вежа Мурована (XIV століття), Кругла башта (XVI століття), Богоявленський собор (XV-XVI століття), надбрамна дзвіниця (1905) і фрагменти стін.

   «Острозька академія» Національний університет «Острозька академія» - наступник першого вищого навчального закладу східнослов'янських народів – Острозької слов'яно-греко-латинської академії. Заснована у 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким.

 В острозькому культурному осередку разом з академією постало найпотужніше тогочасне українське видавництво – кирилична друкарня Івана Федорова (Федоровича). Тут побачили світ греко-слов'янський «Буквар» – перший український підручник (1578); Новий Завіт (1580). Учень Острозької академії Мелетій Смотрицький написав першу фундаментальну слов'янську «Граматику» (1619), яку М.Ломоносов назвав «вратами ученості».

Серед випускників академії - гетьман війська Запорізького Петро Конашевич-Сагайдачний, перший ректор київської братської школи Іов Борецький, лаврський архімандрит Єлисей Плетенецький, письменник Мелетій Смотрицький, автор знаменитої «Палінодії» Захарія Копистенський, відомий церковний і культурний діяч Ісакія Борискович та ін.

Острозька академія припинила своє існування у 1636 році. Однак результати її діяльності не зникли безслідно. Сформований тут тип вищого навчального закладу був перенесений до Києва, звідки поширився до Молдавії та Москви.

Хроніка відродження Острозької академії в незалежній Україні починається у 1994 році з Указу Президента України. Завдяки наступним указам Президента України розбудова Острозької академії набрала нових обертів.

 


 

Програма туру:

1 день

18.00 - виїзд з м. Черкаси

2 день

6.30 прибуття до с. Антонівка

7.00 екскурсія «Поліський трамвайчик»

8.00 Переїзд до с. Базальтове

10.00 екскурсія «Базальтові стовпи»

10.40 переїзд до Рівного

12.00 екскурсія до музею Бурштину

12.40 Обід (опл. додатково)

13.40 Переїзд до м. Острог

15.00 екскурсія до Острозької фортеці

16.30 екскурсія до Острозької академії.

18.00 виїзд до м. Черкаси

3 день

3.00 прибуття до м. Черкаси

 

Вартість 360грн/особу

До вартості входить:

До вартості не входить:

J  Проїзд ;

J  Екскурсії згідно програми;

J  Вхідні квитки згідно програми;

J  Страховка;

J  Супровід від туристичної компанії.

 

J  Харчування;

J  Особисті витрати;