<<<<   назад

«РІЗДВЯНІ ГУЦУЛЬСЬКІ КОЛОМИЙКИ»

ЕТНІЧНЕ СЕРЦЕ ГУЦУЛЬЩИНИ, СУЧАСНИЙ ВИГЛЯД ДАВНІХ ТРАДИЦІЙ, ПОБУТ ТА МИСТЕЦТВО, НАРОДНІ ПІСНІ ТА НАРОДНІ МУЗИКИ !!!

 ВІДЧУЙТЕ СЕБЕ СПРАВЖНІМИ ГУЦУЛАМИ !!!

1 день

Виїзд із Черкас

2 день

Прибуття до Львова. Зустріч на залізничному вокзалі.

 

08:30 Виїзд зі Львова в м.Галич. Екскурсія Національним заповідником «Давній Галич (Галич- Шевченково-Крилос)», найбільшим за площею історико-культурним заповідником Європи. Перша зупинка - в сучасному Галичі, де за часів Княжого Галича перебували пристань та торгові ряди. На мальовничому пагорбі над Дністром побачимо зведену над пристанню цитадель - мури Галицького (Старостинського) замку (ІХ-ХІІІ-ХУІІст.), перейдемося вуличками старого містечка до центральної площі, де побачимо церкву Різдва Христового (ХІ\/ст.), пам'ятник Данилу Галицькому і макети церков Стародавнього Галича, а на вулиці Замковій - караїмський цвинтар з пам'ятниками-стелами (Х\/ІІІст.).

 

Ми нарешті опинимося в Княжому Великому Галичі (с.Крилос) - столиці могутньої Галицько-Волинської держави, місті, що за своєю площею (8,5x11км) значно перебільшувало Вавилон, Рим та Константинополь... Тут збереглася система оборонних споруд з рядами потужних валів, а поряд з церквою Успіння Пресв. Богородиці (Х\/Іст.) знаходяться згадана у Галицько-Волинському літописі «Гіличина могила» - місце поховання князя - апокрифічного засновника Галичу, легендарна Княжа криниця з цілющою водою, яку ми скуштуємо, фундаменти величного кафедрального Успенського собору (ХІІст.) та каплиця св.Василія (ХУст.).

 

І закінчиться наша екскурсія в Музеї Історії Давнього Галича, що розташований в Митрополичих палатах - літній резиденції митрополита А.Шептицького, де, крім найцікавіших та найоригінальніших знахідок з розкопок в Крилосі, на 2-му поверсі в експозиції Історії Церкви зберігається його двометровий жезл з футляром.

Переїзд в с.Хомяківка.

 

Вільний час (1 година) на обід. Гід запропонує Вам пообідати в КОЛИБІ-МУЗЕЇ «НА БАМБЕТЛЯХ», яка пропонує: рибні та м'ясні страви власного виробництва, приготування всіх страв-гриль в Вашій присут­ності. Також Ви зможете ознайомитися з взірцями національного одягу народностей Галичини, предметами побуту, керамічними та дерев'яними виробами (факультативно).

 

Переїзд в с.Буковець Верховинського району, поселення. Свята Різдвяна вечеря.

 

Вам пропонується унікальна можливість - зустріти найголовніше християнське свято РІЗДВО ХРИСТОВЕ в українському КАРПАТСЬКОМУ СЕЛІ, де на Вас будуть чекати гостинні господарі, накриті столи з Різдвяною вечерею з дванадцяти пісних страв, весела сільська коляда, про яку Ви читали у Гоголя, і в якій Ви при бажанні обов'язково приймете участь.

(факультативно - Різдвяна вечеря, Вертеп; трансфер в село і назад (в залежності від кількості чоловік в групі))

Нічліг (дуже пізній).

3 день

10:00 Не дуже пізній сніданок.

 

Наше знайомство з Гуцульщиною почнеться з Музею народного мистецтва та побуту Гуцульщини в Косові. У музеї є 2 виставкові зали та 4 постійно діючі експозиції (наразі навіть на Різдво!): одяг та речі побуту, кераміка, різьбярство по дереву, ткацтво та вишивка.

 

Наступна наша зупинка - в «Гуцульській Ґражді» у Криворівні. Музей збудований у 1995р. і відтворює типову оселю гуцулів — хату-ґражду. За формою вона нагадує маленьку фортецю — закритий двір, який складався з хати і прибудованих до неї господарських приміщень, входом до нього служила брама, яку на ніч закривали. Ґражду добре укріплювали, переважно для захисту від хижаків та сильних вітрів.

 

Вільний час (1 година) на обід. Гід запропонує Вам зручні місця, де Вас швидко та смачно погодують (факультативно).

 

Далі наш шлях лежить у Верховину - столицю Гуцульщини - куди ми поспішаємо на «парад вертепів». Тут, після закінчення Різдвяної Літургії, біля церкви ми побачимо всіх мешканців у національних строях, а місцеві колядники і вертепи зі всього району заколядують нам просто неба.

 

А після веселих колядок в цей Різдвяний День ми завітаємо в гості до РОМАНА КУМЛИКА - в його Музей гуцульського побуту, етнографії та музичних інструментів. Приватний музей пана Романа міститься у його власному будинку і започаткований 5 років тому. Матеріали збиралися протягом 30 років — це предмети побуту давній гуцульський одяг, знаряддя праці, грошові знаки різних часів та багато іншого, що дає уявлення про життя гуцулів. Предметом особливої гордості господаря є колекція музичних інструментів. Пан Роман проведе екскурсію особисто і заграє на кожному інструменті, серед яких скрипки, цимбали, коза, дримби, трембіти, роги, а також ми почуємо захоплюючу розповідь про кожен з інструментів.

 

Повернення в готель. Вечеря. Нічліг.


далі   >>>>