<<<<   назад

«КАРПАТСЬКІ ВИТИНАНКИ - 8 БЕРЕЗНЯ»

ЗАМКИ ТА ВОДОСПАДИ, ГОРИ ТА СТАРОВИННІ МІСТА - В ОДНІЙ ПРОГРАМІ!!! ВЕСНЯНІ ВОДОСПАДИ - ТАКИМИ ВИ ЩЕ ЇХ НЕ БАЧИЛИ!!!

 

1 день

Виїзд із м.Черкаси.

2 день

Прибуття до Львова. Зустріч на залізничному вокзалі.

 

07:45 Виїзд зі Львова до Карпат.

 

10:00 Огляд скельного монастиря в Розгірче, який завдяки своїй печерній церкві може стояти на чолі всіх скельних монастирів Галичини. Використовувалися ці печери ще з поганських часів і є природною скелею, в якій люди зробили печерний храм. Наразі ми бачимо рештки монастирського комплексу, який представляє собою унікальний зразок наскельного сакрального будівництва ХІІІ-Х\/І століть. Скельні печери монастиря розташовані в два яруси. На нижньому ярусі розташовувались житлові приміщення, а на верхньому - церква, на місці якої зараз знаходиться маленька ікона, яка встановлена у 2003 році. Монастир знаходитися в 2,5-Зкм пішого переходу від траси, в мальовничій місцині. По дорозі до храму минається пішохідний місток через ріку Стрий, березовий гай та джерело з мінеральною водою. Переїзд в Урич.

 

13:30 Підйом на скелі в селі Урич, на яких розміщувалася староруська фортеця Тустань. Протягом чотирьох століть (9-1 Звв.) на скелях існував могутній дерев'яний дитинець (замок) Тустань, побудований племінною знаттю білих хорватів. Тустань була важливим стратегічним пунктом та входила в єдину систему Карпатської (Угорської) лінії оборони південно-західних рубежів Київської Русі, а пізніше й Галицько- волинського князівства. У той час Тустань належала до найбільш відомих поселень Галіції, а також служила митним пунктом. Огляд музею-фортеці. Переїзд в Сколе.

 

Є вільна година на обід. Гід запропонує Вам зручні місця, де Вас швидко і смачно погодують (факультативно).

 

16:00 Прибуття до водоспаду Кам'янка, який є справжньою окрасою Національного парку Сколівські Бескиди. Біля водоспаду можна скуштувати національні страви та придбати сувеніри.

 

20:00 Прибуття до смт.Воловець. Поселення до готелю. Вечеря, нічліг.

3 день

08:00 Сніданок.

 

08:45 Виїзд до ст.Карпати. Ми завітаємо в палац графа Шенборна (на території санаторію «Карпати»). Цей казковий романтичний палац, пам'ятка архітектури ХІХст., близький за стилем до ренесансу французьких замків, належав графу Шенборну та був побудований в 1890р. на місці дерев'яного замочку в урочищі Берегвар. Замок оточений мальовничим парком-дендрарієм з декоративним ставком у центрі, у якому (у парку, а не в ставку) росте багато видів рідкісних рослин. Переїзд в Мукачеве.

 

Вас зустріне симпатичне, доглянуте містечко, з ефектною ратушею бірюзового кольору, безліччю храмів і дуже мальовничою пішохідною центральною частиною. В одному з католицьких костелів під час служби грає справжній орган. Оглядова екскурсія по Мукачеву включає центральну площу, міську ратушу, пам'ятник Кирилу та Мефодію, огляд палацу (XVI-XVIIIct.), колишнього арсеналу (1624р.) - зараз краєзнавчий музей, Микитського монастиря (XVIII-поч.ХІХст.) і собору (1806р.), набережну ріки.

 

Завершується екскурсія оглядом замку «Паланок» (XIVcт.) - родового гнізда трансільванських князів Ракоці (найвідомішу оборону в 1685-88рр. протягом трьох років очолювала Ілона Зріні, вдова Ференца І Ракоці): старовинні двори та галереї, в яких проходять виставки сучасної скульптури, оглядові майданчики та башти, картинна галерея, пам'ятники царським особам, історичний та етнографічний музеї, камера тортур...

 

Вільний час (1 година) на обід.

 

Переїзд в Берегове. Місто розкинулося на узбережжі невеличкої річки Верке, у підніжжя гір, воно відоме давніми традиціями вирощування винограду та виробництва вина. Впродовж багатьох століть власниками поселення були угорські королі. У 1141р. після вторгнень половців король Гейза II переселив в місто саксонців, с тих пір його називали Лампертсасом, Лампертхазой. Починаючи з 1504р. місто в документах називали Берегсасом. Вуличками цього дивовижного угорського міста й відбудеться наша прогулянка, фінальним акордом якої буде відвідування довгоочікуваного в Закарпатті Музею Вина та Виноробства «Графський Підвал», що розташувався у винних погребах князя Габора Бетлена, короля Угорщини.

 

Є ще одна родзинка, заради якої у Берегове їдуть за сотні кілометрів: учбово-спортивна база «Закарпаття» - на її території працює відкритий басейн з термальною мінеральною водою. В світі є лише 3 аналога берегівської купальні: в Ісландії. Новій Зеландії та на Курильських островах. Температура лікувальної води, що надходить з-під землі - 50 градусів за Цельсієм, в басейні ж вона вистигає до 32-34 градусів (факультативно).

 

Обов'язково радимо завітати у знамениті старовинні винні підвали, такі як «Старий Підвал» (ХУІІст.) - висічені турками-полоненими у скелі, стіни його вкриті тонким шаром благородної патини і пороху століть. Пивниці понад 300 років. У «Старому Підвалі» з історичних сортів винограду визнаними виноробами виготовляються виключно сухі марочні вина, які витримуються у дубових бочках (факультативно).

 

Повернення в пгт.Воловець. Вечеря, нічліг.

далі   >>>>